Almanların Tercihi Yine Antalya Oldu

0
504
views
almanca yeminli terc
almanca yeminli terc

Almanlar bu sene de Antalyayı seçti. İki ülke arasında onca yaşanan gerilime rağmen Türk misafirperverliğini bilen Almanlar yine Antalya ve ilçelerine akın etti. Turist bakımından en fazla ülkemizi ziyaret eden ülke olarak Almanlar yine ilk sırada yer aldı. Avrupa ülkeleri arasında Almanların Türkiye’ye bakışı halk bazında çok değişmezken bazı ülkelerden gelen turist sayısı iyice azaldı. Almanların Antalya’da rahat bir tatil yapabilmek için her türlü imkanlar kendilerine işletmeler tarafından sağlanıyor. Almanca tercümeli bütün menüler, danışma ofisleri, otellerde Almanca Türkçe konuşan çalışanlar veya rehberler ayrıca Antalya esnafının anlaşacak düzeyde Almanca bilgisi Almanları cezbediyor.

Almanlar Siyasete Takılmadıklarını Gösterdi

Alman toplumunda koparılan yaygara ile özellikle medyada gezi olaylarından bu tarafa devam eden Türkiye karalamaları halk nezdinde işe yaramadığını turistlerin bu ülkeye olan ilgisi ortaya koydu. Türkiye son dönemde terör olayları turizmi etkilese de Almanların ilgisi tatilcileri bir hayli sevindirmişe benziyor. Yine tatil bölgelerinde yapılan yenilikler ve turistleri çekmek için Almanya’da medya ve TV’lerle de dönen reklamlar Türkçe Almanca tercümeli seslendirmeler işe yaramış görünüyor. Ne kadar tanıtım o kadar müşteri anlayışı kendini bu alanda göstermiş oluyor.

Antalya’da Almanların Doğa ve Deniz Sefası

Antalya gerçekten eşsiz denizi ve doğası ile insanları cezbeden bir yapıya sahiptir. Antalya son dönemde doğa yürüyüşleri ile ön plana çıkmaya başladı. Antalya’nın eşsiz doğası dağlar, makiler ve ormanlar bir araya gelince turistler için muazzam bir keyif ortaya çıkmaktadır. Özellikle Antalya’daki şelaleler ve sadece bunlar için gelen turistlerin ilgisi bile ciddi bir yoğunluk oluşturmaktadır. Ayrıca dünyanın en güzel sahil şeridine sahip Antalya’mız hangi ülke vatandaşı olursa olsun gerçekten bir cazibe merkezidir.

Almanlar Kaş ve Kemer’de Toplandı

Almanlar ülkemizde en fazla geçmiş yıllarda Alanya bölgesinde tatil yaparken son yıllarda biraz daha turist sayısı Kaş ve Kemer ilçesine kaymış durumda. Bunda ana etkenlerden bir tanesi Alanya’ya sürekli gelen turistlerin farklı yerlerde kalma isteği ile diğer etkinlik alanlarının Kaş ve Kemer bölgesinde de olması olarak açıklanabilir. Tercüme ve broşürlerle kendilerini tanıtan oteller belediyeler Almanların ilgisini çekmeyi başarmış durumda. Almanca yeminli tercüme yaptıran birçok otel kitapçıklarla turistlere rehber olmaya çalışmaktadır. Almanlar yıllara dayanan özellikle Türkiye’de tatil yapma istekleri bu güzel ilimiz Antalya’da devam etmektedir. Antalya gerçekten çok özel ve güzel bir memlekettir.

Almanlar Antalya’dan Sonra Aydın’a Geçiyor

Almanların bir başka durağı ülkemizde Aydın ilimiz olmuş durumda. Burada da özellikle Kuş Cenneti Kuşadası, Söke ve Didim’de tatil yapan Alman turistler bu ilimizin de keyfini doyasıya çıkarmaktadırlar. Ülkemizde Mayıs ayından sonra buralarda Kasım sonuna kadar deniz turizminin devam etmesi birçok ülke vatandaşını çektiği gibi Almanları da çekmektedir. Tatil planlarını Türkiye’ye göre yapan tatilciler deniz tutkunları bu uzun süreli deniz maceralarında rahatça plan yapabilmektedirler. Bize düşen görev daha fazla Almanca çeviri yaparak kendimizi tanıtmak ve bilinmeyen yönlerimizi yerleri anlatarak daha çok turist çekmek olmalıdır. Almanca noter onaylı tercüme veya Almanca menü tercümesi yaptıran bir restoran ile yaptırmayan arasındaki müşteri yoğunluğu bile tanıtımın önemini bir kez daha ortaya koymaktadır.

Kaynak: https://www.tercumeofisi.com/almanca-tercume

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here