Gelecek Kaygısı Bir Gün Biter mi?

0
395
views
gelecek kaygısı
gelecek kaygısı

Dünya sisteminin yıllar önce kaybolması ile beraber Insanoğlunun sürüklendiği karanlık bir kuyudur. Genel olarak hepimizde azda olsa yaşanan bir durumdur. Sabah uyandığımız da artık kaçımız gün heyecanını yaşayabiliyoruz veya hissedebiliyoruz. Bunlar aslında sadece başlangıç, neden diye sorar iseniz dahası yapıpta sevdiğiniz herşeyden uzaklaşacaksınız. Sık sık kullanıcağınız söz “hepsi üst üste geliyor” olacak bunun asıl sebebi güne sizin kendiniz ile kavgalı başlamanız ve normal olayları bile kendinize dert ediyor olmanızdır. Tabi ne kadar anlatabiliyorum ondan da şüpheliyim.

Sonuç ta doktor değilim. Yaşadığım deneyimi aktarıyorum. Genel de geleceğe kaygısı olan insanların başında, borcu olanlar ve eşlerinden ayrılan insanlar gelir. Borç bitmedikçe sanki artık hiç bitmeyecek gibi olmaya başlar ve kontrolü kaybederiz. Eşinden ayrılanlar ise bir daha asla mutlu olamıyacağım düşüncesi ile boğuşurlar ve sonuç olarak ta içine kapanık, umursamaz psikolojisinde kişiliğe bürünürler.

Dünya ve insan ilişlisinin bozulması, kimyamızıda değiştirdi. Dünya insan ilişkisi ne diyecek olursanız sizle cevabım; dünya yaşamına saygılı olmamız derim. Sadece yaşayan insan değildir. Hayvanlar ve doğa ve birbirimize olan temel davranış biçimi bir döngü içindedir ve bu döngü bozulduğunda şimdiki dünyamız gibi güler yüzlü, cana yakın ve mutlu insanlara hasret kalırız ve hasret kaldıkça caresizce bizde onlar gibi oluruz. Mutlu Depresyonlar 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here