General Mobile’dan Yeni Android One Telefonu: GM6!

0
320
views
general mobile gm5 telefonu
general mobile gm5 telefonu

Google ile anlaşmalı çalışarak cihazlarını Google’ın Android One projesine kaydettiren General Mobile, son yıllarda cihazlarıyla oldukça fazla dikkat çekerken çıkarmış olduğu Android One cihazlarının fiyatı ve performansı ile ağızları açık bırakırken bu cihazlara çok daha iyi ve çok daha kaliteli yeni bir cihaz olan GM5 Plus’ın abisi GM6’yı dahil ediyor!

General Mobile Google ile yaptığı birkaç yıllık anlaşması ile ortaya çıkardığı GM5 Plus cihazının oldukça fazla ilgi görmesi durumundan haberdar olarak yeni bir cihaz çıkartma kararı almaları söz konusuydu. Bugün ise sosyal medya üzerinden yayınladıkları bir video ile yeni cihaz olan GM6’yı bizlere tanıttılar. Cihaz eski “kardeşlerine” göre daha performanslı ve daha çok özellikli olarak karşımıza çıkacak gibi duruyor. GM5 Plus kadar ilgi göreceği henüz belirtilmemiş olan fiyatına bağlı ancak Android One projesi kapsamında cihazın fiyatının çok yüksek bir yerlerde olacağını düşünmüyorum. Fiyatının ortalama 1500 TL’nin altında olduğunu düşünüyorum ancak henüz bir resmi açıklama yapılmadığı için kesin bir rakam veya bir kanıt gösteremeyeceğim. Lafı daha fazla uzatmadan işte yeni GM6 cihazının özellikleri:

Ekran/Gövde: 5″ 2.5D teknolojisine sahip IPS tabanlı ve Gorilla Glass ile korunan HD ekran, 8.6 milimetre incelik

Kamera: 13 MP çift tonlu flaşa sahip arka kamera, 8 MP tek flaşa sahip ön kamera

İşlemci: MediaTek MT6737T (1.5 GHz 4 çekirdekli) işlemcisi

Depolama Alanı: 32 GB yerel depolama alanı, 128 GB’a kadar hafız kartı desteği

RAM: 3 GB

Batarya: 3.000 mAh

Ekstra Özellikler: Parmak izi sensörü (0,2 milisaniye), Wifi a/c, Bluetooth 4.1, Cat 4 (4.5G desteği ile)

Yukarıdan da görebildiğiniz gibi oldukça kaliteli özelliklere sahip olan telefon Google’ın sağlamadığı bir hizmet olan FM Radyo özelliği ile birlikte gelecek olması oldukça etkili. Google’ın “Always the latest from Google.” (Google ile her zaman en yenileri.) sloganını kullanan cihaz, kardeşi GM 5 Plus’a göre ekran bakımından küçük olsa da daha kaliteli bir performans vereceği düşünülüyor. Üç farklı renk seçeği olduğu yukarıdaki resimden anlaşıldığı gibi VoLTE, ViLTE, VoWifi gibi işimize yarayacak ekstra özellikle gelirken etkileyici batarya ve kamera ile gelirken parmak izi sensörünün olması da oldukça güzel. Henüz bir fiyat bilgisi yok ancak yakın zamanda cihaz tanıtılırken fiyatının ne olacağını öğrenmeyi bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here