Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

0
464
views
hızlı saç uzatma yöntemleri
hızlı saç uzatma yöntemleri

Biz kadınlar saçlarımız ne kadar sağlıklı, dolgun ve uzunsa o kadar kendimizi çok rahat, çok çekici ve çok güzel hissederiz. Sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmak hiç de zor değil. Uzun saç seviyorsak ya da uzun saçlara sahip olmak istiyorsak; bayan okuyucularımıza birkaç madde ile sıralamak isteriz. İşte uzun saçla ilgili öğrenmek istedikleriniz…

Saçları taramak, saç diplerine masaj yaptığından kan akışını hızlandırır ve saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlar. Aralıklı fırça ya da tarak ile saçları tararsanız saçlarınız kırılmaktan kurtulmuş olur. Bu nedenle de saçlarını sabah, öğlen, akşam rahatça taraya bilirsiniz.

 • Sürekli olarak saçlarınıza şekil vermek için kullanmış olduğunuz maşa, fön makinesi, düzleştirici ve de kurutma makineleri saçların yanmasına, kırılmasına ve de dökülmesine neden olmaktadır. Bu nedenle de saçların hızlı uzamasını istiyorsak, saçlara sürekli fön çekmemek ya da düzleştirici kullanmamak en uygun olanıdır.
 • Kullanacağınız kimyasal olmayan doğal içerikli saç kremleri, saçların uzamasına yardımcı olacak, saçlarınızı besleyecek ve de saçlarınızın daha güçlü olmasını sağlayacaktır.
 • Saçları yıkar iken çok kaynar su ile ve de sert bir biçimde yıkanmamalıdır. Bu durum saç diplerinin zarar görmesine neden olur ve saçlarınızın uzamasını engeller. Saçlarınızı yıkarken parmak uçlarınızla saç derinize hafif dokunuşlarla masaj yapın.
 • Saçları örgü halinde ya da sıkıca bağlanmış bir şekilde topuz yapmak ya da toplamak saçların yıpranmasına neden olur ve de uzamasını engeller, bu nedenle de saçların açık bir şekilde olması saçların daha sağlıklı olmasını sağlar.
 • Saçların daha hızlısı uzamasının bir yöntemi de protein ağırlıklı besinler almaktır. Bu sayede saçlarınız hem dolgun ve daha sağlıklı olmasını sağlar.
 • Saçların uzamasına engel olan bir sorun da saçların ıslak iken taranmasıdır. Saçlar ıslak iken tarandığında saçların zayıflamasına ve kırılmasına neden olur. Hafif nemli iken taramak daha uygundur.
 • Saçların haftada 2 veya 3 kez yıkamak saçların daha hızlı uzamasını sağlar.
 • 1,5 veya 2 ayda bir saç kırıklarının alınması ya da saç uçlarının kesilmesi saçların hızla uzamasına neden olur.
 • Boya, perma ve röfle kimyasal madde içerdiklerinden saçları kırar, zarar verir ve saçların uzamasını engeller. Bu nedenle yap hiç yaptırmamak ya da yapıyor iseniz de bunu en aza indirmek gerekir.
 • Saçlar ne kadar temiz ise o kadar da uzaması kolay ve rahat olur. Çünkü saç diplerindeki yağ, kir veya kepekler saç köklerinin hava almasını engeller ve saça çok büyük zarar verir.
 • Saçlarınızı her gün yıkamayın. Her gün yıkanan saç şampuana maruz kaldığından saçların kurumasını sağlar ve de saç uzamasını engeller. Her gün saç yıkayacak iseniz ya şampuanı çok az kullanın ya da sadece su ile durulayın.

Saç uzatma formülleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here