Linux İçin Skype Beta Yayınlandı!

0
626
views
skype linux icin eğitim portalı
skype linux icin eğitim portalı

Uzun zamandır elektronik çağrı ve görüşme programı olan Skype, mobil dahil birçok platform da hizmetini sürdürürken diğer platformlara da açılmaya devam ediyor. Yeni bir işletim sistemi olmasa da “sonunda” Linux üzerinde de yayınlanan Skype, Linux işletim sistemleri üzerinde beta olarak indirilmeye sunuldu.

Şuan bile milyonlarca kişinin kullandığı Skype programı birçok platformda bulunurken Windows’dan sonra gelen büyük platformlardan birisi olan Linux’de de yayınlandı. Henüz beta sürümü olmasına rağmen birçok Linux kullanıcısı Skype’ı tercih etmeye başladı bile. Skype’dan önce gelen alternatifleri kullanmaya devam eden kullanıcı sayısı her ne kadar fazla olsa da resmi bir programın, büyük bir platforma gelmiş olması ilginç bir şey değil. Linux platformunun avantajları ve dezavantajlarını anlatan OrtamNeDio’da yazdığım yazıyı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Fotoğraftan da gördüğünüz en popüler Linux dağıtımlarından birisi olan Ubuntu işletim sisteminin üzerinde kullanılan Skype programı, Windows’da olduğu gibi benzer bir tasarım ile gelirken henüz beta aşamasında olduğundan dolayı muhtemel hatalar ve birçok eksiklikler olabilir. Yavaş yavaş, test ederek düzelecek olan bu hatalar kullanıcılar tarafındna nasıl karşılanır bilinmez ancak böyle bir adımın atılması güzel olmuş. Eğer sizde Linux kullanıyorsanız buradaki linke tıklayarak Skype’ın indirme sayfasına gidebilir, sayfayı biraz aşağı kaydırarak “ya da başka bir sürüm seçin” kısmından Linux’ün altında bulunan “Linux için Skype hakkında bilgi edin” yazısına tıklayıp indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here