Mucize Kitap Yorumu

0
3070
views
mucize kitap yorumu
mucize kitap yorumu

Mucize Kitap Yorumu

Pegasus Yayınları’nın 2015 yılında çıkartmış olduğu 336 sayfa kalınlığında ki bu kitabı 2 yıl önce okumuş olmama rağmen konusu hala aklımdan çıkmadı. okuduğum diğer türlerden farklıydı konusu. Bir bölümde ağlarken, bir bölümde kahkahalarla güldüğüm oldu. Bu kadar az sayfada okuyucuya bunu hissettirebilmek büyük bir başarı bana kalırsa. Aynı zamanda kitabın bir sürü ödülü de var. yazar R.J Palacio Başarısına bir yenisini daha eklemek istemiş olacak ki 2017 7 Nisan, kitabın filmi de çıkıyor. Eğer biraz acıklı bir hikaye okuyayım ama çokta sıkmasın, okurken hissedeyim, yeri geldiğinde onlarla güleyim diyorsanız bu kitap tam sizlik! Eğer bakmak isterseniz diye arka kapak yazısını da buraya bırakıp gidiyorum.

•Merhaba, adım August. Size nasıl göründüğümü anlatmayacağım. Aklınıza ne geliyorsa muhtemelen ondan daha kötü görünüyorumdur.

August (Auggie) Pullman yüzünde fiziksel bir bozuklukla doğduğu için, normal bir okula gidemiyordu… şimdiye kadar. Yakında Beecher Ortaokulu’nda beşinci sınıfa başlayacak ve ömrünüzde bir kere bile “yeni çocuk” olduysanız, bunun ne kadar zorlu olduğunu tahmin edebilirsiniz. Dondurma yemek ve Xbox’ında oyun oynamak gibi sıradan şeyleri seven Auggie aslında sadece sıradışı yüzü olan, sıradan bir çocuk. Peki, yeni sınıf arkadaşlarını, görünüşünün ardında kendisinin de onlar gibi olduğuna ikna edebilecek mi? Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe Yayınevi: Pegasus

Fatma Nur GÖÇER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here