Ödem Vücuttan Nasıl Atılır

0
488
views
ödem vücuttan nasıl atılır cografyaportali.com
ödem vücuttan nasıl atılır cografyaportali.com

Ödem Vücuttan Nasıl Atılır

Ödem kısaca vücuttan atılamayan fazla sudur ve halk arasında şişkinlik olarak tabir edilir.Etrafınızda mutlaka duymuşsunudur ; bugün çok şiş hissediyorum , parmağımdan yüzük çıkmıyor vs. bunun sebebi ödemdir çünkü yağ bu şekilde vücutta hissedilmez ve ödem günlük veya anlık olarak değişebilir.Örneğin akşam tartıldığınız da sabaha göre 2 kilo aldıysanız bunun yağ olma ihtimali yoktur.Bizde bu yazımızda ödem vücuttan nasıl atılır sorusuna cevap olmaya çalışacağız. Sağlık blogumuzda ki yazıları paylaşarak bize destek olun.

Ödem oluşmasının nedenlerinden biri hava değişimleri olduğu için ödem vücuttan nasıl atılır sorusuna cevap arayan biri hava değişikliği yaşayacağı zaman vücudunu bu durumdan etkilenmeyecek şekilde korumalıdır.

İnsanlarımızın çoğu internette ödem vücuttan nasıl atılır sorusunu araştırdıkları zaman yanlış sitelere göz attığı için soda tüketimini arttırabilir.Fakat bu durumlarda sodanın sodyum değerini dikkat etmek gerekir çünkü tuz kullanımının fazlalığı da ödeme neden olabilir ve bazı sodalarda da bulunan sodyum miktarı ödem oluşturabilir.Bu üzden tuz tüketimini minimuma indirmelisiniz.

Eğer sürekli çalışma masasının başındaysanız bu da sizi ödem vücuttan nasıl atılır sorusunu aratmaya yönlendirir çünkü hareketsiz bir yaşam da vücudunuzda ödeme neden olur bu yüzden belli aralıklarla hareket edin.

Ödem vücuttan nasıl atılır sorusuna cevap arayan kadın okurlarımız için ise regl dönemlerinden önce vücudun su toplamaya eğilim gösterdiğini söylememiz gerekir.Bu durumlar da o dönemin geçmesini beklemek ve kendinizi sıkıntıya sokmamanız gerekmektir.Çünkü stres yaptığınızda ya da sinirlendiğiniz de vücüdunuz da çok fazla ödem birikebiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here