Orjinal chia (çiya) nedir? Çiya tohumuyla zayıflayanlar

0
475
views
chia tohumu nedir kullananlar
chia tohumu nedir kullananlar

Sizlere son dönemde, doğal ve sağlıklı bir şekilde zayıflamak veya kilosunu korumak isteyenlerin tercih ettiği chia tohumundan bahsedeceğiz. Chia tohumu günümüzde yaygınlaşan fast-food beslenmenin etkisi ve fazla kilolar ile mücadelenizde yardımınıza koşmaktadır. Haydi bu mucizevi ürünü birlikte inceleyelim. Yazımızda: chia tohumu nedir, nasıl tüketilir, faydaları nelerdir, chia ne kadar gibi sorularınıza ve en önemlisi orjinal chia nasıl ayırt edilir? Sorunuza cevap bulacaksınız.

Chia tohumu nedir, faydaları nelerdir?

Chia bitkisi yüzyıllardır Meksika ve Güney Amerika kıtasında yetiştirilen, nane ailesinden çiçekli bir bitkidir. Tohumları bol miktarda omega-3 yağ asitleri içerir. 28 gramında bulunan yaklaşık 5 gram omega-3 kalbimiz ve beynimizin sağlığı için önemlidir. Zengin bir protein ve lif kaynağıdır. İçerdiği lif ile kabızlığın tedavisine, şeker ve tansiyon hastalarına iyi geldiği gibi sizleri en çok ilgilendiren, tok tutan ve metabolizmayı hızlandırıcı etkisiyle zayıflamaya yardımcı olur.

Dünyada ciya tohumuyla zayıflayanlar oldukça fazladır. Tecrübelerini paylaşanların ve zayıflamaya yardımcı etkisi sayesinde özellikle kadınlar arasında popüler bir ürün haline gelmiştir. Yabancı ünlülerden Miranda Kerr, Sarah Jessica Parker ve Shakira ciya tohumuyla zayıflayanlar arasındadır. Sağlıklı beslenerek zayıflamak isteyenlerin tercihi olmaktadır. Ülkemizde birçok diyetisyen ve İrem Derici sosyal medya hesaplarında bahsettiği üzere ciya tohumuyla zayıflayanlar arasındadır.

Chia tohumu nasıl tüketilir?
Chia tohumları yiyecek ve içeceklerle birlikte tüketilebilmektedir. Belirgin bir tadı olmadığı için her türlü besine uyum sağlayabilir. En basit şekliyle, bir miktar chia tohumunu bir bardak suda yarım saat bekleterek içebilirsiniz. Tohumlar su ile birlikte jel kıvamına gelir. Meyve suları, süt ve yoğurda, yemeklere ve arzu ederseniz salatalarınıza ekleyerek tüketebilirsiniz. Yani nasıl kullanacağınız damak tadınıza ve hayal gücünüze kalmış. İnternette de ciya tohumuyla zayıflayanlar diğer insanlara da yardımcı olmak amacıyla çeşitli tarifler paylaşmaktadır. Uzmanların önerisine göre, yetişkin bir insan için chia tohumunun günlük tüketim miktarı 1-2 yemek kaşığıdır. Alerji belirtileri gösterenler ile bebek sağlığı için hamile iken tüketmemeye özen gösteriniz. Hardal ve hardal tohumuna alerjiniz varsa büyük olasılıkla chia tohumuna da olacaktır.

Orjinal chia nasıl ayırt edilir, chia ne kadar?
Chia tohumu faydalı içeriği ve zayıflamaya yardımcı etkisiyle ve son dönemde popüler hale gelmiştir. Bu da dolandırıcı kişilerin sahte ürünler ile insanların parasına göz dikmesine yol açmıştır. Orjinal chia tohumu almak almak için öncelikle aldığınız internet sitesinde varsa yorumlara dikkat ediniz. Satın aldıktan sonra ürününüzdeki hologram kodunu Türkiye distribütörünun internet sitesinden orjinal chia tohumu olup olmadığını anlayabilirsiniz. Son olarak mutlaka ürününüzle beraber fatura istemelisiniz.

Son olarak tercih edeceğiniz ürünün fiyatının önemli olduğunu bilmekteyiz. Bu yüzden chia ne kadar sorunuzla ilgili içinizi rahatlatmak isterim. Chia tohumlarını internette çeşitli büyüklükteki paketlerde xxx gramı/kilosu yaklaşık xx liraya satın alabilirsiniz.

Chia tohumları ile kilo verme yolculuğunuzda başarılar dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here