Parlak Gözüktüren Parafin’in Tehlikesi!

0
485
views
parafinin tehlikesi
parafinin tehlikesi

Halka açık satılan sebze ve meyveler tezgahta iken parlak gözüküyor. Peki sizce üstündeki parlatıcılar da onun kadar parlak mı?

Genellikle elma, armut gibi yuvarlak olan meyvelerde görsek de aslında yediğimiz çoğu meyve ve sebze o kadar da masum değil. İçinde bulunan tezgahtarların parlak ve raflarda daha uzun durması gerekçesiyle koyduğu belli olmayan parafin yüzünden insanlar için büyük bir tehlike karşı karşıya!

Sağlık açısından çok büyük hastalıklara yol açan parafin, alacağınız meyvenin içindeki şifayı hapsetmekle beraber çok da büyük sağlık sorunlarına yol açıyor.

Pazardan tezgahlardan yeşilimsi bir armut arıyorsunuz. Bir baktınız armut parlak, göz alıcı, hoş, yemyeşil bir armut. Ancak o kadar da hoş değil. Üzerindeki parafini anlamak için bıçak ile kazımanız veyahüt çakmak ile yakmanız durumunda çıkan beyaz kalıntılar var ise parafinli elmayı yemek yerine onu çöpe atın. Sağlığınız için büyük bir önem taşımaktadır.

parafinin tehlikesi
parafinin tehlikesi

Bahsi geçen armutların ve elmaların üzerine bol miktarda koyulan parafin miktarını anlamak zor değil. Normal elma renksiz sade ve değişik bir inik çıkıklı olurken yediğiniz parafinli elma dümdüz, renkli, parlak sanki bir elma sıfırdan yaratılmış gibicesine bir görüntü ile karşı karşıya kalıyorsunuz.

Peki sorucaksınız “Tamam da yediysek ne olabilir ki?” diye. Yediğiniz yeşil veya kırmızı parlak olan elmanın içinde bulunan parafin adlı madde başta kanser, romatizma, bağışıklık sistemi, boşaltım sistemi gibi birçok düzeni de bozmakta. Yani sonuç olarak yediğiniz elmayı bir bıçak veya çakmak ile yakarak parafinli olup olmadığını anlayın daha sonra deneyin. Hayatınızdaki ilerki zamanlarda sağlıklı yaşamanın en önemli etkenlerinden biri de bu olmalı..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here