Ruanda’da Sağlık Çalışanlarına Cep Telefonu Yasaklandı!

0
464
views
ruandada cep telefonları kullanmak yasak
ruandada cep telefonları kullanmak yasak

Ruanda Sağlık Bakanı Diane Gashumba ülkelerinde bulunana sağlık çalışanlarına artık telefonun yasaklandığını açıkladı. İşte tüm detaylar.

Ruanda Sağlık Bakanı Diane Gashumba yaptığı açıklamayla birlikte, ülkedeki sağlık çalışanlarının görev başında oldukları süre boyunca telefon kullanımlarının yasaklandığını ve telefonlarını kullananlara da izin verilmeyeceğini açıkladı.

Ülke Genelinde Tüm Sağlık Hizmeti Veren Kuruluşlarda Uygulanacak!

Bakan Gashumba, ülkedeki sağlık çalışanlarının görevlerinin başında oldukları süre zarfında cep telefonlarını kullanamayacaklarını açıkladı. Ruanda ulusal basınında yer alan haberlere göre Gashumba cep telefonu kullanım yasağından ülke genelinde sağlık sektöründe hizmet veren tüm kişiler etkilenecek.

Uygulamanın Ruanda’da Sağlık Hizmeti Kalitesini Arttırması Düşünüyor!

Bakan Diane Gashumba cep telefonu kullanımının yasaklanmasının nedenini ülke genelinde yapılan ve hastalardan gelen şikayetler üzerine alındığını açıkladı. Gelecek aydan itibaren Ruanda’da uygulanmaya başlanılacak olan cep telefonu yasağı tüm sağlık hizmetinde bulunan kişileri kapsayacak. Bu sayede sağlıkta hizmet kalitesinin artacağı düşünülen Ruanda’da bu karara tepkilerin gelip gelmeyeceğini ise zaman gösterecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here