Telefon Suya Düşerse Ne Yapılır ?

0
462
views
telefon suya düşerse ne yapılır
telefon suya düşerse ne yapılır

Özellikle yaz aylarında başımıza her han gelebilecek bir kazadır. Ne kadar dikkat etmeye uğraş versek de saniyelik bir dalgınlık ile telefonumuzu denize düşürebiliriz.

Genelde, deniz kenarında dolaşırken elimizde tuttuğumuz da veya cebimizin dar olması telefonun denize düşmesine neden olur. Bunun yanında gemilerde ve tekne gezintilerinde de ufak bir dikkatsizlik ile düşürebiliriz.

Telefonumuzu denize düşürdüğümüzde ne yaparız ?

İlk olarak telefonumuzun tüm çıkarılacak parçalarını sökelim. Hemen ardından tatlı suda güzelce yıkıyalım ve bir mendil yada peçete aracılığı ile güzelce kurulayalım. Kesinlikle güneşte bırakmak gibi yada saç kurutma makinesi ile kurutmaya kalkmayalım ki telefonumuzun azda olsa çalışma şansını elinden almayalım. Şimdi ise en hızlı şekilde prinç bulup telefonun tüm parçalarını bir kap aracılığı ile prinç içine gömelim. Artık sırada dua edip 24 saat beklemek ver.

Bu tarifin sadece acil bir müdahale olduğunu unutmayalım ve yarıdan az bir şans sunar bize. İlk denize düşen telefonunuz o anda kısa devre yapmadıysa kesinlikle bu taktik telefonunuzu kurtaracaktır. Deniz suyu, tatlı suya oranla daha çabuk telefonu bozar. Telefonun elektronik tüm devrelerinde kısa devreye neden olarak beynin yanmasına sebeb olur. Umarım kimsenin başına gelmez dileği ile hoşcakalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here