Türkiye’nin Doğa Güzellikleri Nelerdir

0
3149
views
türkiyenin doğa güzellikleri nelerdir
türkiyenin doğa güzellikleri nelerdir

Türkiye’nin doğa güzellikleri nelerdir

Üç tarafı denizlerle çevrilmiş ülkemizde mutlaka görmemiz gereken sayısız ve göz alıcı doğa güzellikleri var.Bunlardan kimisi mavinin kimisi yeşilin ve kimisi de toprağın rengi kahverenginin bizlere sunduğu güzellikler.Bizde bu yazımızda size ülkemizin en ilgi gören her yıl binlerce insanın görmek için ülkemizi ziyaret ettiği doğa güzellikleri hakkında ufak bilgiler vereceğiz.

Plajlarımız; Türkiye dediğinizde aklınıza ne geliyor diye sorsalar neredeyse her beş turistten üçünün bu cevabı vereceğini youtube da ki bazı videolardan da öğrenebilirsiniz.Bunun yanı sıra plajlarımızın en değerli doğa güzellikleri içinde olduğunu hepimiz biliyoruzdur.Çünkü ülkemizin geçim kaynaklarından biri de bacasız sanayi dediğimiz sahil turizminden. Ülkemizde de bu yerler Akdeniz ve Ege Bölgesi’e yayılmış durumda.En rağbet görenleri ise İzmir,Muğla ve Antalya da bulunuyor.

Yeşilliklerimiz; Tabii ki ormanlarımız dağlarımız ve köylerimizden bahsediyorum.Bunları ayırma gereği duymadım çünkü bu doğa güzellikleri çoğunlukla iç içe oluyor.Hepsini bir arada görmek içinse Karadeniz turu yapmanızı öneririm. Bir tatil yapmayı ve eğlenmekten çok kafa dinlemeyi istiyorsanız böyle bir tur sizin ruhunuzu okşayacak ve kafanızı boşalacaktır.Ülkemizde plajlarımız kadar ilgi görmese de yeşillikleriyle ünlü olan Karadeniz turizmi de bayağı rağbet görmektedir.

Bu doğa güzellikleri dışında ülkemizin belirli bölgelerinde doğal yollardan oluşmuş veya el yapımı tarihi kalıntılarda bulunmaktadır.Peri Bacaları,Nemrut Dağı ,Efes Antik Kenti de bunlara örnek olarak gösterebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here