Whatsapp’tan Beklenmeyen Yeni Özellik

0
563
views
whatsapp story yeni ozellik 2017
whatsapp story yeni ozellik 2017

Dünya’nın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Whatsapp, 24 şubatta 8. yaşını kutluyor ve yaptığı bir duyuru ile herkesi şaşırtan bir özelliğe el attı. İnstagram ve Snapchat’ten aşina olduğumuz “Hikayeler” özelliğini uygulamasına ekleyecek olan Whatsapp, bu özelliğini Android, iOS, Windows Phone‘a yani tüm platformlara güncellemeleri yollamaya başladı.

İlk kez Snapchat tarafından uygulanan hikayeler özelliği, geçtiğimiz sene Instagram’a getirilmiş ve bu özellik sayesinde 150 milyon kullanıcıya erişmişti.

Şimdi de bu “Hikayeler” kervanına yeni bir uygulama katılıyor.Whatsapp duyurduğu son haberde “Hikayeler” özelliğini uygulamalarına eklediklerini ve güncellemeyi yakın zaman da tüm platformlara göndereceklerini bildirdi.Bu aynı özelliğini WhatsApp’a getiren Facebook belki bu özellik sayesinde reklam yaparak 1.2 milyar kullanıcıya reklam yapmayı hedefleyebilir.

Yeni gelecek güncelleme ile Whatsapp’a gelecek “Durumum” sekmesinden video, GIF, ve fotoğraf eklenebilecek.Diğer uygulamalar da olduğu gibi resim üzerinde efektler yapılabilecek.

Aynı zaman da “Durumum” üzerinden paylaştığınız gönderiler 24 saat içinde otomatik olarak kalıcı şekilde silinecek.

WhatsApp’ın yeni özelliğini basitçe görmek için bu basit videoya da göz atabilirsiniz;

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here