Yeni Neslin Sporu League of Legends

0
432
views
yeni nesil oyun lol
yeni nesil oyun lol

Leagua of legends (efsanelerin ligi) 2009’da Riod Games oyun şirketi tarafından piyasaya sürülmüş bir video oyunudur. Daha sonra bir çok skandal ile çalıntı muamelesi gören video oyunu tam düşüş yaşar derken, tam tersine en ufak bir sarsıntı yaşamadan oyun piyasasına tutunmayı başardı.

E-spor’un öncülerinden bir oyun olarak severleri tarafından kabul görülmüştür. Oyunumuz Moba oyun stilinde olup çoklu oyunculu ve takım çalışmasının önemini kavramamıza yarayan etkenler üzerine kurulmuştur. Takımınızla stratejiler üreterek rakip takımın üssünü yok etmek ilk ve büyük amacımızdır.

Oyunun iç dizaynı Dota2 oyununu andırsa da, oyun içi misyon genel rollerini kıyasladığımız da aslında büyük farklılıklar gösteren 2 oyundur. League of legends, kendisine benzeyen diğer moba oyunlarına kıyasla en büyük farkı takım içi takım misyonunu elinde tutmuştur.

E-spor kavramı içerisinde barındırdığı oyunlar her gecen yıl artış göstermiştir. Yeni milenyum çağında bu oyunların spor dalı haline gelmesinde en büyük katkı payı tabikide league of legends olmuştur. Oyunumuzu inceleyip sizde birer “Player” olabilirsiniz. Anlık karar verme, refleks, ön görüş ve benzeri yeteneklerinizi ölçüp geliştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here